Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Podsumowanie projektu "Gamy zmysłami"

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Gramy zmysłami’’ – III edycja. Realizacja tego projektu umożliwiła wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci uczestniczące w projekcie. Dzięki różnorodnym zadaniom uczniowie wykonywali zadania związane z integracją sensoryczną, motoryką dużą i małą, kształtowali świadomość własnego ciała. Zmysły były stymulowane podczas zabaw i sytuacji edukacyjnych. Wszystkie cele zostały zrealizowane. Udział w projekcie był wspaniałą okazją do współpracy między nauczycielami i wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie dla uczniów początkiem przygody i wierzymy, że zabawy sensoryczne będą im towarzyszyły przez wiele lat i rozwijały ich umysł, kreatywność, umiejętności komunikacyjne i dawały im dużo radości.

W załączniku certyfikat uczestnictwa w projekcie:

Projekt "Gramy zmysłami"- październik- sensoryczny tor przeszkód. Na zdjęciu uczeń pokonuje tor przeszkód wykonany z różnych materiałów: szyszek, żołędzi, liści, kamieni.
Projekt “Gramy zmysłami”- październik- sensoryczny tor przeszkód
Projekt "Gramy zmysłami"- listopad- masa plastyczna. Na zdjęciu uczeń bawi się masą plastyczną.
Projekt “Gramy zmysłami”- listopad- masa plastyczna
Projekt "Gramy zmysłami"- sensoryczna choinka. Na zdjęciu ozdoby uczniów-  choinki i aniołki wykonane  na zajęciach sensorycznych.
Projekt “Gramy zmysłami”- grudzień-sensoryczna choinka
Projekt "Gramy zmysłami"- styczeń- akademia smaku. Na zdjęciu uczeń z zamkniętymi oczami próbuje owoców o różnych smakach.
Projekt “Gramy zmysłami”- styczeń- akademia smaku
Projekt "Gramy zmysłami"-luty- brudne zadanie. Na zdjęciu uczeń odbija kształt swojej dłoni na papierze, Dłoń jest pomalowana farbą.
Projekt “Gramy zmysłami”-luty- brudne zadanie
Projekt "Gramy zmysłami"-marzec- sensoryczna pisanka. Na zdjęciu obrazek przestawiający pisankę wykonaną z różnych materiałów: bibuły, nitek, koralików.
Projekt “Gramy zmysłami”-marzec- sensoryczna pisanka
Projekt "Gramy zmysłami:- kwiecień- dźwięki wokół nas. Na zdjęciu pulpit komputera z obrazkami, które wydają różne dźwięki.
Projekt “Gramy zmysłami: kwiecień- dźwięki wokół nas
Projekt "Gramy zmysłami"- maj- sensorycznej pudełka. Na zdjęciu uczeń wyjmuje z zamkniętymi oczami rzeczy o różnych kształtach i wykonane z różnych materiałów.
Projekt “Gramy zmysłami”- maj- sensorycznej pudełka