Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

Klasa 2a oraz klasa 3a w roku szkolnym 2023/2024 brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa dzieci klas I-III „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI” – edycja V „Na tropach dobroczynności”.

Miło nam pochwalić się potwierdzeniem wykonania zadań z 3 ostatniego już modułu projektu pod hasłem „Bądź dobry dla roślin”. Klasa 2 a zrealizowała moduł w oparciu o książkę autorstwa Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Natomiast klasa 3a zrealizowała ostatni moduł w oparciu o książkę autorstwa Aleksandra i Daniela Mizielińskich „Którędy do Yellowstone?”.

Najwięcej radości sprawiło uczniom zadanie, podczas którego mieli okazję stworzyć makietę nawiązującą do treści omawianych książek. 

W załączniku potwierdzenie realizacji modułu “Bądź dobry dla roślin” dla klasy 2a i 3a.

Realizatorzy projektu edukacyjnego

„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Iwona Rygiel

Bożena Kiwacka

Agnieszka Samul

djęcie przedstawia makiety postawione na regale. Makiety wykonane są kartonów w których znajdują się drzewa wykonane z patyczków na szaszłyki oraz z plasteliny. W pudełkach znajdują się również zwierzęta oraz rzeka z kolorowego papieru.
Projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
Uczniowie klasy 3a trzymają w rękach makiety z narodowymi parkami. W kartonowych pudełkach znajdują się zwierzęta ulepione z plasteliny oraz drzewa, rośliny wykonane z kolorowego papieru i bibuły.
Projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”