Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Apel pożegnania klasy ósmej

W dniu 20 czerwca  odbył się w naszej szkole  uroczysty apel na  zakończenie  klasy ósmej. Uczniowie prowadzący serdecznie powitali przybyłych gości. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Uczniowie klas siódmych przyjmując sztandar złożyli uroczystą przysięgę. Po krótkim programie artystycznym  i przemówieniu pani Dyrektor uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza, którego poprowadziła Pani Dyrektor.  W dalszej części uroczystości dyrekcja szkoły  wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła nagrody i stypendia. Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały jednorazowe stypendium Banku Spółdzielczego w wysokości 500zł. Tymi uczennicami były: Nadia Mietlińska i Viktoria Kowalska. Wójt Gminy Jacek Szwagrzyk wręczył specjalną nagrodę Wójta Gminy Mai Gaj za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia. Michał Heleniak otrzymał szczególne wyróżnienie za aktywną działalność na rzecz szkoły i w Samorządzie Uczniowskim. Nina Ludwisiak otrzymała nagrodę za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Czworo uczniów: Hubert Mały, Andżelika Michniewicz, Sylwia Smagieł i Michalina Baranowska otrzymało nagrody książkowe i bon do sklepu EMPIK za 100% frekwencję w roku szkolnym 2023/2024. Iga Golonka dokonała wpisu do Złotej Księgi. To wyróżnienie przysługuje tylko uczniowi/ uczennicy, który od czwartej klasy miał same oceny bardzo dobre i celujące. Iga Golonka zdobyła również najwyższą średnią ocen w całej szkole 5,61. Imponujące! Podziękowania trafiły również do rodziców, którzy bardzo aktywnie angażowali się w działania na rzecz szkoły. Podczas apelu można było jeszcze obejrzeć wspaniały występ taneczny ucznia klasy ósmej Antoniego Leszczak wraz z partnerką taneczną Jowitą oraz wysłuchać piosenki “Dni, których nie znamy” w wykonaniu Mai Gaj.

Na koniec apelu uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów ciepłym słowem i upominkiem i wszyscy chętni uczniowie zatańczyli taniec belgijkę. Osiemnastu uczniów klas ósmych stało się absolwentami naszej szkoły. Życzymy naszym absolwentom owocnych sukcesów w dalszej edukacji, a wszystkim uczniom  udanych i bezpiecznych wakacji.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/3wCzFYPDQgXzRYU98

link do nagrania – klasa ósma tańczy poloneza: https://drive.google.com/file/d/1jMLkIc2G5clzlhi24pXnSQQSd-CW4WzP/view?usp=sharing

Apel pożegnania klasy ósmej . na zdjęciu uczniowie klasy ósmej ubrani na galowo prowadzą apel. W tle dekoracja.
Apel pożegnania klasy ósmej
Apel pożegnania klasy ósmej . Na zdjęciu uczniowie klasy ósmej i poczet sztandarowy.
Apel pożegnania klasy ósmej
Apel pożegnania klasy ósmej. Na zdjęciu uczennica klasy ósmej dokonuje wpisu do Złotej  Księgi.
Apel pożegnania klasy ósmej
Apel pożegnania klasy ósmej. Na zdjęciu pani Dyrektor i przedstawicielka Banku Spółdzielczego wręczają uczennicom stypendium.
Apel pożegnania klasy ósmej
Apel pożegnania klasy ósmej. Na zdjęciu czworo uczniów, którzy otrzymali nagrodę na stuprocentową frekwencję.
Apel pożegnania klasy ósmej
Apel pożegnania klasy ósmej. Na poczet sztandarowy i inni uczniowie stoją na baczność przy śpiewaniu hymnu.
Apel pożegnania klasy ósmej