Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Gala Kornele 2024
19 czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły  odbyła się  wspaniała uroczystość- Gala Kornele 2024.  Jest to  bardzo ważna uroczystość naszej szkoły, gdyż uczniowie, którzy uzyskali średnią 4,75 i wyższą oraz otrzymali ocenę z zachowania bardzo dobrą lub wzorową,  na  zakończenie roku zostali nagrodzeni medalem Kornel 2024. W tym roku szkolnym zostało nagrodzonych 48 uczniów: Klasa IV a: Marcel Gajda Hanna Najwer Aleksandra Snochowska Milena Piotrowska Oliwier Pasik Klasa IV b: Karolina Wilczak Franciszek Wilusz Ksawery Kowalski Oskar Orzechowski Maja Stelmach Paulina Lichańska Maria Ratka Klasa V a: Aleksandra Siadkowska Alicja Czyrko Andżelika Michniewicz Gabriela Gaik Patrycja Snochowska Sylwia Smagieł Zuzanna Kubicka Klasa V b: Lidia Machowicz Luiza Gutkowska Joanna Konon Piotr Walczak Maciej Wilusz Alan Zagórniak Klasa VI a: Emilia Gabrysz Viktoria Kowalska Szymon Michalski Antonina Pieczarka Agata Płócienniczak Hubert Wilczak Alicja Rządzińska Hanna Pokora Klasa VII a: Piotr Fefczak Michał Fefczak Zofia Marciniak Michał Koman Klaudia Krauze Klasa VII b: Dominika Sławicz Nadia Mietlińska Martyna Biernik Martyna Lamla Klasa VIII a: W klasie ósmej uczniom, którzy pięciokrotnie byli wzorowymi uczniami, zostały przyznane Złote Kornele. Uczniowie, którzy czterokrotnie otrzymali tytuł Wzorowego Ucznia otrzymali Srebrnego Kornela. Medal Złoty Kornel otrzymały Iga Golonka Łucja Zawalska Maja Gaj Julia Boczula Małgorzata Pielech Srebrny Kornel Michał Heleniak Rodzice uczniów nagrodzonych na tej gali otrzymali listy gratulacyjne. Całą galę uświetniały występy naszych zdolnych uczennic.  Maja Gaj,  Alicja Rządzińska, Viktoria Kowalska i Lena Bartlewska śpiewały piękne piosenki, które podkreśliły charakter tej ważnej uroczystości. Podczas gali można było jeszcze obejrzeć występ taneczno-gimnastyczny przygotowany przez uczennice klasy II a,  IIIa i VII a pod okiem pani Małgorzaty Andruszkiewicz.  Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie nagrodzenie medalami Kornel 2024 zaśpiewali utwór “Cudownych rodziców mam” dziękując w ten sposób swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie i wsparcie w osiąganiu sukcesów. Całą galę prowadzili uczniowie klas siódmych Nadia Mietlińska i Michał Koman. Wszystkim uczniom  bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! “O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich sukcesów, radować się wielkimi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie , w której ani porażek ani zwycięstw nie ma…” Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/71chT6hLQdQquWF18
Gala Kornele 2024. na zdjęciu uczennica klasy  siódmej ubrana w różową sukienkę i uczeń ubrany w garnitur prowadza uroczystą galę.
Gala Kornele 2024
Gala Kornele 2024. Na zdjęciu listy gratulacyjne i medale dla "Wzorowych Uczniów".
Gala Kornele 2024
Gala Kornele 2024. Na  zdjęciu pani Dyrektor wręcza uczennicy klasy czwartej medal Wzorowego Ucznia.
Gala Kornele 2024
Gala Kornele 2024. Na zdjęciu uczniowie klasy czwartej b ubrani na galowo pozują do zdjęcia po otrzymaniu medali i listów gratulacyjnych "Wzorowy Uczeń".
Gala Kornele 2024
Gala Kornele 2024. Na zdjęciu uczennice klasy II a i III a ubrane na czarno wykonują układ taneczno-gimnastyczny.
Gala Kornele 2024
Gala Kornele 2024.Na zdjęciu uczennice ubrane na galowo pozują do zdjęcia na tle balonów.
Gala Kornele 2024