Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Pietruszkowa sztafeta.

W ramach propagowania wśród uczniów zdrowego stylu życia w piątek 24 maja  odbył się bieg dla klas 4-8   „Pietruszkowa sztafeta” pod hasłem „Aktywność rodzi pozytywność”.  Każda klasa do biegu zgłosiła 4 uczestników: dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

Bieg odbył  się na boisku,  każdy uczeń miał do pokonania okrążenie około 200m.  Następny uczeń  mógł wystartować dopiero po ukończeniu okrążenia przez poprzedniego, gdy otrzymał pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian. Rolę pałeczki w tym biegu pełniła pietruszka.

Mierzony był czas dla każdej klasy i o wyniku zadecydowała pozycja na mecie ostatniego ucznia z danej klasy. Uczniowie świetnie się bawili przekazując sobie pietruszkę  i walcząc o jak najlepszy wynik dla klasy. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców każdy uczeń otrzymał medal  i słodką przekąskę, a klasa otrzymała dyplom. Bardzo dziękujemy przewodniczącej rady Rodziców Pauli Kryczka za ufundowanie medali. Organizatorem biegu była Justyna Szymańska-Mały a  koordynatorem biegu była Małgorzata Andruszkiewicz.

Oto wyniki biegu „Pietruszkowa  sztafeta”:

I m-ce  kl. 8a  

II m-ce kl. 6a 

III m-ce kl. 5a 

IV m-ce  kl.4a 

V m-ce kl. 5a 

VI m-ce kl. 4b

VII m-ce kl. 7 b  

VIII m-ce kl. 7a

Wszystkim uczniom biorącym udział w biegu bardzo serdecznie dziękujemy  za zaangażowanie i świetną zabawę! 

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/M5pPs4rvk4yQMwKh8

Pietruszkowa sztafeta. na zdjęciu uczniowie klasy czwartej stoją na starcie biegu na boisku, pierwsze dziewczynki trzymają pietruszkę w ręce, w tle uczniowie siedzący na trybunach.
Pietruszkowa sztafeta

Pietruszkowa sztafeta. Na zdjęciu uczniowie klasy piątej siedzą na trybunach i  kibicują innym uczniom w biegu.
Pietruszkowa sztafeta
Pietruszkowa sztafeta . Na zdjęciu uczeń klasy szóstej dumnie prezentuje medal za udział w biegu.
Pietruszkowa sztafeta
Pietruszkowa sztafeta.  Na zdjęciu uczniowie klasy siódmej - trzy dziewczynki i jeden chłopiec- ubrani w strój sportowy dumnie prezentują zdobyć w biegu medale.
Pietruszkowa sztafeta
Pietruszkowa sztafeta. Na zdjęciu nauczycielka wychowania fizycznego wręcza uczniom klasy ósmej dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w sztafecie.
Pietruszkowa sztafeta
Pietruszkowa sztafeta. Na zdjęciu uczniowie biegnący w sztafecie, chłopiec czeka z  wyciągniętą ręką na pałeczkę- pietruszkę, która przekaże dziewczynka.
Pietruszkowa sztafeta