Tydzień Bibliotek 2024

Tydzień święta biblioteki szkolnej obchodzony był pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie” w dniach 8-15 maja 2024r.

Biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. „Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry planszowe.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w II Turnieju gry w „Scrabble”.

Oto wyniki:

Kategoria klas I-III

I m-ce – kl. 2a

II m-ce – kl. 3b

III m-ce – kl. 3a

IV m-ce – kl. 1b

V m-ce – kl. 1a

VI m-ce – kl. 2b

Kategoria klas IV-VI

I m-ce – kl. 4a

II m-ce – kl. 6a

III m-ce – kl. 5a

IV m-ce – kl. 4b

V m-ce – kl. 5b

Przy współpracy z biblioteką w Gaworzycach odbyły się szkolne eliminacje konkursu głośnego czytania „Maj w książkach dla dzieci” dla uczniów klas I-III.

Zwycięzcami eliminacji zostali:

• kl. Ia – Mikołaj Gabrysz, Milena Maślak, Michał Walczak,
  • kl. Ib – Robert Borowicz, Kajetan Poliński, Zuzanna Sikora,
  • kl. IIa – Liliana Polińska, Feliks Pulkowski, Laura Romanowska,
  • kl. IIb – Nikola Gaik, Kalina Kurpert, Julian Mikulski,
  • kl. IIIa – Lena Bartlewska, Zofia Mikuła, Adrian Ratajczak,
  • kl. IIIb – Lena Łoś, Adrianna Snochowska, Tymon Zawalski.

Uczniowie klasy IIa oraz IIIa wraz z wychowawcami przygotowali również piękną część artystyczną. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Organizatorzy akcji

Agnieszka Samul, Ewa Kroczak

Na zdjęciu dyplomy z motywem zielonej gałązki za ukończenie 1 etapu szkolnych eliminacji konkursu głośnego czytania. Dyplomów na zdjęciu jest 18.
Tydzień Bibliotek 2024
Przedstawia uczniów klas 4-6 podczas gry w Scrabble. Siedzą oni przy ławce na krzesłach,  na środku ławki jest planszą, a na niej ułożone wyrazy.
Tydzień Bibliotek 2024
Zdjęcie przedstawia uczniów klas 1-3 podczas zTurnieju Scrabble. Na środku ławki jest plansza do gry Scrabble, obok niej zielony woreczek z literami. Uczniowie mają uśmiechnięte miny.

Tydzień Bibliotek 20204