Programowanie klasa 3b - wyzwania z robotem Photon

Podczas zajęć z programowania klasa 3b realizowała wyzwania z robotem Photon.

Uczniowie mieli za zadanie ułożyć algorytm z rozsypanki i stworzyć prawdziwy program. Tym razem wyzwanie polegało na napisaniu aplikacji, która po uruchomieniu będzie pozwalała zamienić robota w dotykową lampkę nocną.

Zadanie zostało dość szybko wykonane więc przystąpiliśmy do kolejnego wyzwania, uczniowie mieli ułożyć program dzięki któremu robot reagował na zachowanie odpowiedniego dystansu. W momencie kiedy ktoś lub coś pojawiło się przed robotem w odległości 20 cm, oczka robota robiły się czerwone i robot kichał a kiedy przestrzeń była pusta, oczka były zielone a robot wydawał dźwięki przypominające śmiech.

Bardzo interesujące jest to, że każda grupa napisała algorytm troszkę inaczej. Jest to bardzo rozwijające bo można dzielić się doświadczeniem i doskonalić programy wykorzystując pętle iteracyjne lub warunkowe. Korzyści z zastosowania tych funkcji uczniowie odczują już w klasie czwartej.

Przed nami jeszcze parę wyzwań i już nie możemy się doczekać!

Programowanie klasa 3b - wyzwania z robotem Photon. Uczniowie klasy 3b tworzą algorytm w programie Photon Blocks