Konkurs przyrodniczy "Świat nietoperzy 2024"

Z okazji Dnia Ziemi dwunastu uczniów naszej szkoły z klas V-VIII wzięło udział w plastycznym konkursie pod hasłem ,,Świat Nietoperzy – 2024”. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, a konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gmin położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego (gmina: Radwanice, Gaworzyce, Chocianów, Gromadka oraz Przemków).

Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży potrzeby ochrony przyrody oraz zachowań proekologicznych; upowszechnienie wiedzy na temat ochrony siedlisk i miejsc hibernacji nietoperzy na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego oraz promocja Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska.

W konkursie wzięło udział 58 prac z 5 szkół położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Aleksandra Siadkowska kl. 5a

II miejsce – Martyna Nawłoka kl. 7b

III miejsce – Dominika Dudkowiak kl. 7a

Wyróżnienie otrzymały:

Martyna Biernik – kl. 7b

Martyna Lamla – kl. 7b

GRATULUJEMY!

Szkolny koordynator konkursu: Aneta Rąpała

Na zdjęciu laureaci i uczestnicy  konkursu z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie "Świat nietoperzy 2024". Uczniowie w rękach trzymają dyplomy i torby z nagrodami.
Konkurs przyrodniczy “Świat nietoperzy 2024”

Na zdjęciu laureatki konkursu z naszej szkoły, które wzięły udział w konkursie "Świat nietoperzy 2024". Uczennice w rękach trzymają dyplomy i torby z nagrodami.