Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego to dobra okazja, aby promować bogactwo i piękno języka angielskiego, jak również przybliżyć  kulturę i historię krajów anglojęzycznych.
Dzień Języka Angielskiego w klasach edukacji wczesnoszkolnej  był okazją do przeprowadzenia lekcji kulturowej o Wielkiej Brytanii. Dzieci zapoznały się z jej flagą i najważniejszymi zabytkami stolicy, czyli Londynu: Big Ben, Tower Bridge czy Buckingham Palace. Dzięki prezentacji uczniowie poznali rzeczy charakterystyczne dla tego kraju – np. budki telefoniczne, dwupiętrowe autobusy, czarne taksówki oraz tradycję five o’clock tea – angielskiej herbatki. Po obejrzeniu prezentacji  o Londynie i Wielkiej Brytanii uczniowie wykonali mini plakaty z najważniejszymi informacjami na temat tego kraju.  Uczniowie chętnie tez pozowali do zdjęć w foto ramce prezentując swoje prace.

Pozostałe zdjęcia w linku: https://photos.app.goo.gl/sD7jn5jZvPjcXA5k6

Dzień Języka Angielskiego. Na zdjęciu dwie dziewczynki pozują do zdjęcia  w foto ramce z elementami - symbolami Londynu i Wielkiej Brytanii.
Dzień Języka Angielskiego
Dzień Języka Angielskiego. Na zdjęciu uczniowie klasy drugiej  pozują do zdjęcia  w foto ramce z elementami - symbolami Londynu i Wielkiej Brytanii.
Dzień Języka Angielskiego
Dzień Języka Angielskiego. Na zdjęciu czterech chłopców klasy czwartej pozują do zdjęcia  w foto ramce z elementami - symbolami Londynu i Wielkiej Brytanii.