Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.  Jest to największe ekologiczne święto na świecie. Obchodzi się je nieprzerwanie od 1970r. w 192 krajach.   W ubiegłym roku jako klasa II a  sadziliśmy i uczyliśmy sadzić rośliny doniczkowe, które potem ozdobiły pomieszczenia szkolne. W tym roku wykonaliśmy lapbooki dotyczące ekosystemów i zasad dbania o planetę. Przed nami IV klasa i dlatego postanowiliśmy odwiedzić pracownię przyrodniczo – biologiczną naszej szkoły i opiekunkę sali panią Anetę Rąpała. Byliśmy na swojej pierwszej lekcji przyrody, na której utrwaliliśmy budowę mikroskopu i zobaczyliśmy dzięki niemu mikroorganizmy niewidoczne „gołym okiem”. Wiemy już, że przyszłość naszej planety zależy od nas samych. Piękno wokół nas przedstawiliśmy w postaci prac plastycznych.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/ovrxMBhVvgDHQHKT6

Zdjęcie przedstawia lapbook ucznia pt. "Planeta Ziemia/Dbajmy o nią".
Lapbook “Planeta Ziemia. Dbajmy o Nią”
Zdjęcie przedstawia lapbook ucznia na temat warstw lasu.
Lapbook- warstwy lasu
Zdjęcie przedstawia prace ucznia- lapbook- Badź eko
Lapbook- Badź eko
Nauczycielka biologii przedstawia uczniom siedzącym w klasie budowę mikroskopu.
Budowa mikroskopu
Zdjęcie przedstawia uczniów  obserwujących pod mikroskopem mikroorganizmy.
Zajęcia przyrody