Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Obchody Dnia w. Patryka

Język angielski to nie tylko nauka słów, zdań, to także nauka o kulturze krajów anglojęzycznych, odkrywanie nowych informacji i ciekawostek. Z okazji Dnia św. Patryka, patrona Irlandii, na lekcjach  języka angielskiego uczniowie klasy pierwszej i drugiej  wykonali lapbooki na temat Dnia św. Patryka z informacjami, gdzie znajduje się Irlandia, słownictwem  związanym z tym krajem oraz świętem. W atmosferę uroczystości wprowadziły nas lekcje tematyczne, uczniowie obejrzeli prezentację na temat tego święta,  wysłuchali piosenki o leprechaunie i muzyki irlandzkiej wraz z typowym dla tego kraju tańcem.  Uczniowie klasy trzeciej przygotowali plakaty na temat  tego dnia, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu. Uczniowie  chętnie pozowali do zdjęć w fotoramce ubrani na zielono i   ze skrzatem leprechaunem. Najlepszą nauką jest nauka poprzez zabawę.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/sK6TWNeCTL57HHse6

Obchody Dnia św. Patryka. Na zdjęciu uczniowie klasy pierwszej pozują do zdjęcia w zielonej fororamce i prezentują swoje lapbooki.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia św. Patryka. Na zdjęciu dziewczynki pozują do zdjęcia. Jedna z nich ma na głowie zielony kapelusz, druga  trzyma postać skrzata leprechuana.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia św. Patryka. Na zdjęciu uczniowie klasy pierwszej pozują do zdjęcie prezentując swoje lapbooki.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia św. Patryka. Na zdjęciu uczniowie klasy drugiej pozują do zdjęcia w zielonej fotoramce.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia św. Patryka. Na zdjęciu uczeń pozuje do zdjęcia trzymając postać skrzata.
Obchody Dnia św. Patryka