Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Koncert filharmonii.

W piątek 15 marca odbył się piąty w tym roku szkolnym koncert filharmonii przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie klas 1-3 wysłuchali koncertu pt. “Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach”, natomiast w klasach 4-6 koncert zatytułowany był “Muzyka Europy- Szkocja i Irlandia””. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali pięknych utworów przy użyciu różnych rodzajów fletów. Wielką niespodzianką był instrument dudy szkockie, dzięki któremu uczniowie mogli wysłuchać muzyki pochodzącej z samej Szkocji. Pan, który grał na dudach, zaprezentował budowę tego instrumentu i tradycyjny strój Szkocji. Koncerty filharmonii to muzyczne spotkania, które mają na celu nie tylko rozwijanie wrażliwości muzycznej uczniów, ale również upowszechnianie wiedzy o muzyce i instrumentach.

Koncert filharmonii dla klas 1-3 " Tam, gdzie panowie chodzą  w spódniczkach". Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 ubrani na galowo słuchają  koncertu filharmonii.
Koncert filharmonii dla klas 1-3 ” Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach”
Koncert filharmonii dla klas 4-6 "Muzyka Europy- Szkocja i Irlandia". na zdjęciu uczniowie klas 4-6 ubrani w galowy strój słuchają koncertu filharmonii.
Koncert filharmonii dla klas 4-6 “Muzyka Europy- Szkocja i Irlandia”.
Koncert filharmonii.  Na zdjęciu muzycy podczas koncertu.
Koncert filharmonii.
Koncert filharmonii.  Na zdjęciu muzyk grający na dudach.
Koncert filharmonii.
Koncert filharmonii.  na zdjęciu trzech muzyków podczas koncertu.
Koncert filharmonii.
Koncert filharmonii.  Na zdęciu muzyk grający na flecie drewnianym.
Koncert filharmonii.
Koncert filharmonii.  Na zdjęciu jeden muzyków gra na puzonie, a drugi na flecie drewnianym.
Koncert filharmonii.