Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Półfinał konkursu Wielka Liga Czytelników

14 marca 2024r. odbył się w całej Polsce test półfinałowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. W dobie sztucznej inteligencji niezwykle ważny jest rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można uzyskać czytając książki. W tym roku konkurs WLC zgromadził prawie 15 tysięcy uczestników.

Za nami dwa etapy konkursu. Pierwszy – promujący wspólne czytanie w rodzinach. Drugi – to półfinał, czyli etap kwalifikacyjny. Eliminacje do finału ogólnopolskiego wzbudziły wiele emocji. Etap ten jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania. Kształtuje u Uczestników, odpowiednio wspieranych przez nauczycieli i rodziców, niezwykle istotne cechy radzenia sobie z efektami swojej pracy – ze zwycięstwem i pozorną porażką.

Do półfinału zakwalifikowało się w sumie 31 uczniów z naszej szkoły. Byli to uczniowie  – klas I-III: Lena Bartlewska, Maja Bartlewska, Bartosz Cieślak, Julian Falbierski, Filip Fedorowicz, Jan Hubala, Kacper Kałużny, Lena Kroczak, Jakub Kułakowski, Lena Łoś, Antonina Makowiecka, Zofia Mikuła, Joanna Najwer, Kajetan Poliński, Adrian Ratajczak, Filip Sabat, Zuzanna Sikora, Kacper Szałęga, Sandra Szczepańska, Natalia Szczyszczaj, Barbara Wilczak, Nadia Włoskowicz, Patrycja Wolak, Blanka Zymiak.

klas IV-VI: Alicja Czyrko, Lidia Machowicz, Hanna Najwer, Aleksandra Siadkowska.

klas VII-VIII: Michał Heleniak, Dominika Sławicz.

Wszystkim Uczestnikom i Rodzicom gratulujemy udziału w konkursie, każdej chwili spędzonej na wspólnym czytaniu. Wszystkim Uczestnikom, którzy nie awansowali do finału i ich Rodziców zachęcamy, aby  te pozorną porażkę przekuć w zwycięstwo. Świętujcie udział w konkursie. Czytajcie nadal a będziecie zwycięzcami.

We wszystkich klasach test okazał się bardzo szczegółowy i niestety nie udało się przejść do kolejnego etapu.

Koordynatorzy Szkolni Wielkiej Ligi Czytelników

Agnieszka Samul

Ewa Kroczak

Półfinał konkurs Wielka Liga Czytelników. Na zdjęciu uczniowie rozwiązują test ze znajomości książek.
Półfinał konkursu Wielka Liga Czytelników