Lekcja otwarta "aktywna Tablica".

Dnia 12 marca 2024r roku, w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna Tablica”, odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta. Zajęcia przeprowadzono z uczniami klasy 3b oraz 4a, a ich tematem było „Rozwijanie zdolności koncentracji uwagi i pamięci”.
Uczniowie przy użyciu tablicy interaktywnej mieli do wykonania różnorodne zadania:

1. „Szperanie w warsztacie”, „Buszowanie w butiku” – odnalezienie na ilustracji
    obiektów wskazanych na liście.
  2. „Wybuchowa łąka” – przejście od startu do mety w taki sposób, żeby ominąć
    wszystkie ukryte ładunki wybuchowe.
  3. „Urodzaj w ogrodzie” – zapamiętanie układu obiektów i ich odnalezienie wśród kart
    na ekranie.
  4. „Sportowy trening mózgu” – zapamiętanie listy dyscyplin sportowych, a następnie
    odtworzenie jej w takiej samej kolejności.
  5. „Bystre oko” – wskazanie wszystkich różnic między dwoma obrazkami przed
    upływem dostępnego na danym poziomie czasu.
  6. „Tandemy w plenerze” – „Memory” gra polegająca na znalezieniu par kart
    przestawiających takie same obiekty.
  7. „Koło Fortuny” – wymienienie w ciągu 20 sekund jak najwięcej wyrazów
    zaczynających się na literę „d”, dodawanie w ciągu 30 sekund do kolejnych wyników
    cyfry poczynając od jednego.
  8. „Puzzle” – ułożenie obrazka „Pszczoły” – 6 i 30 elementów.
    Zadania te pochodziły m.in. ze specjalistycznego programu multimedialnego
    „Koncentracja uwagi. EduSensus”, które pobudzają pracę mózgu, rozwijają pamięć oraz
    wspomagają koncentrację uwagi. Zajęcia z zastosowaniem TIK, cieszyły się dużą
    popularnością wśród uczniów. Pracowali oni z wielkim zaangażowaniem i bardzo chętnie
    wykonywali ćwiczenia.
    Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Beatę Rokaszewicz i panią Agnieszkę
    Samul wraz z uczniami klasy 3b i 4a. W lekcji uczestniczyła również Pani Dyrektor Grażyna
    Chuda wraz z zaproszonymi nauczycielami szkół w ramach Sieci Współpracy i
    Samokształcenia nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu „Aktywna Tablica”, która została
    utworzona przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
Lekcja otwarta "Aktywna Tablica". Na zdjęciu cztery uczennice wskazują na tablicę.

Lekcja otwarta "Aktywna Tablica". Na zdjęciu dwie uczennice i uczeń wykonują ćwiczenie przy tablicy.
Lekcja otwarta “Aktywna Tablica”
Lekcja otwarta "Aktywna Tablica". Na zdjęciu uczniowie wykonują zadania przy "Aktywnej tablicy".
Lekcja otwarta “Aktywna Tablica”
Lekcja otwarta "Aktywna Tablica". Na zdjęciu uczniowie stoją na tle aktywnej tablicy.
Lekcja otwarta “Aktywna Tablica”
Lekcja otwarta "Aktywna Tablica". Na zdjęciu uczeń wykonuje zadanie przy aktywnej tablicy.