Makieta Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z książek, która od lat zajmuje stałe miejsce na liście lektur  obowiązkowych w szkole podstawowej.  Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców, którzy walczą o miejsce do zabawy.  W trakcie omawiania tej książki uczniowie klasy V A przygotowali makiety Placu Broni.

Piątoklasiści  sami zdecydowali, czy pracują w grupach , czy indywidualnie. Stworzyli świetne prace stanowiące wierne odwzorowanie tego miejsca. Każda makieta  zawierała m. in.: sągi drewna, tartak, budkę, w której mieszkał Słowak pilnujący placu, flagę czy okoliczne kamienice. Do wykonania makiet piątoklasistom posłużyły różnego rodzaju materiały m. in.: kamienie, gałązki, piasek, ziemia, patyczki po lodach, kawałki drewna, plastelina, pudełka czy klocki Lego.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/kuc7nBnFXgf85hXE9

Makieta Placu Broni.