Czytam z klasą - lekturki spod chmurki V edycja "Na tropach dobroczynności"

“Na tropach dobroczynności”.

Wraz z nastaniem października, klasy 2a oraz 3a rozpoczęły swoją przygodę z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Tegoroczna edycja pod hasłem „Na tropach dobroczynności” to świetna zabawa, dzięki której poprzez czytanie będzie pielęgnowana w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ. Uczniowie dowiedzą się, jak troszczyć się o siebie, o innych i o wszystko, co je otacza.

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą wybrali lekturę „Wścibscy” Doroty Gellner, natomiast uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą wybrali lekturę „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Podczas pierwszego modułu zatytułowanego „Bądź dobry dla ludzi” uczniowie pokolorowali okładki w lekturnikach, podpisali je i uzupełnili strony związane z pierwszą lekturą. Na kolejnych zajęciach powstała lektura na lince. Każdy uczeń wybrał sobie ulubioną przygodę  z książki a następnie wykonał do niej ilustrację. Bardzo kreatywnym i ciekawym zadaniem okazało się wykonanie lupy przez trzecioklasistów. Ostatnim zadaniem było zadanie dobroczynne. Uczniowie klasy 2a oraz 3a postanowili włączyć się w akcję charytatywną „Podaruj Misia”, przeprowadzoną przez Samorząd Uczniowski. W ramach której została przeprowadzona zbiórka przytulanek dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych.

Koordynatorzy projektu

Agnieszka Samul

Bożena Kiwacka

Iwona Rygiel

Certyfikat realizacji modułu 1 otrzymała kl. 2 a. W tle biało-niebieska chmurką wraz z czerwonymi serduszkami
Czytam z klasą – lekturki spod chmurki V edycja
Certyfikat realizacji modułu 1 otrzymała kl. 3a. W tle biało-niebieska chmurką wraz z czerwonymi serduszkami.
Uczniowie trzymają wykonane przez siebie kolorowe lupy z drutu, zawinięte folią.
Czytam z klasą – lekturki spod chmurki V edycja
Czytam z klasą - lekturki spod chmurki V edycja. Zdjęcie przedstawia powieszone kartki na lince za pomocą klamerek z ulubionymi przygodami bohaterów książki "Wścibscy ".