Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy 1a, 2a, 3a i 3b pod opieką swoich wychowawców przygotowali piękny i wzruszający program artystyczny, w którym oddali hołd wszystkim tym, dzięki którym 11 listopada 1918 roku stał się jednym z najszczęśliwszych dni naszego narodu. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Śpiewając Mazurka Dąbrowskiego, Rotę i słuchając patriotycznych pieśni oraz oglądając taniec polonez w wykonaniu naszych uczniów, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/Aj3CShasGMTs68tZ6

Apel z okazji 11.listopada. Na zdjęciu społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastycznej.
Apel z okazji 11.listopada

Apel z okazji 11.listopada. Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 stoją na sali gimnastycznej, w tle dekoracja z napisem "Ojczyzna to trze rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć".
Apel z okazji 11.listopada
Apel z okazji 11.listopada. Na zdjęciu stoją dziewczynki ubrane w różowe sukienki, w których tańczyły poloneza,
Apel z okazji 11.listopada.
Apel z okazji 11.listopada. Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 ubrani w stroje galowe podczas prezentacji piosenki patriotycznej.
Apel z okazji 11.listopada
Na zdjęciu prace uczniów wykonane pod hasłem "Mój dom, moja ojczyzna."
Dekoracja patriotyczna.