Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada

3 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klas 1-3 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich dla dzieci – w Akiliadzie. Akiliada to ogólnopolski, innowacyjny projekt, który łączy edukację z ruchem i zabawą. Objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Korowód uczniów z flagą olimpijską na czele dumnie przekroczył próg sali gimnastycznej, by następnie okrążyć ją w rytmie uroczystej muzyki. Każdy z oddziałów klasowych reprezentował inny kraj.

Klasa 1a – Polska

Klasa 1b – Niemcy

Klasa 2a – Francja

Klasa 2b – Ukraina

Klasa 3a – Dania

Klasa 3b – Chile

Po przemowie otwierającej wydarzenie, wygłoszonej przez panią dyrektor Grażynę Chudą, nadszedł czas na złożenie przez naszych uczniów przysięgi. Dzieci przysięgały przestrzegać reguł fair play i, przede wszystkim, dobrze się bawić. A gdy ostatnie słowa zostały wypowiedziane, przystąpiono do udziału w międzyklasowym biegu O bochenek chleba”. Zawodnicy dali z siebie wszystko, w efekcie czego każdy z oddziałów klasowych wrócił do swojej sali lekcyjnej z bochenkiem chleba zdobytym w ramach zdrowej, sportowej rywalizacji.

Przed nami jeszcze wiele zadań edukacyjno-ruchowych do wykonania, dzięki którym nasi uczniowie będą mieli więcej okazji do aktywnej nauki w ciągu dnia.

Poprzez udział w Akiliadzie, zabierzemy dzieci w fascynującą podróż edukacyjno-ruchową przez historyczne Igrzyska Olimpijskie do IO w Paryżu 2024! Przygodzie towarzyszyć będzie zdobywanie informacji o różnych dyscyplinach sportowych, a także o kulturach, językach oraz tradycjach wcześniejszych państw-gospodarzy IO, które po drodze odwiedzimy. Wszystko to okraszone zostanie zdrową porcją ruchu, gwarantującą dzieciom niezapomnianą zabawę!

Więcej szczegółów wkrótce.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/CYAj5pkAVHhB6Bn19

Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada. Na zdjęciu uczniowie klasy I a z flagą Polski.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada

Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada. Na zdjęciu uczniowie klasy 2b z flagą Ukrainy.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada. Na zdjęciu uczniowie klasy 3a z flaga Danii.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.

Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.  na zdjęciu uczniowie klasy 1 b z flagą Niemiec.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.  Na zdjęciu uczniowie klasy 2 a z flagą Francji.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada

Ceremonia Otwarcia Igrzysk dla Dzieci -Projekt Akiliada.  Na zdjęciu uczniowie klasy 3 b z flaga Chile.