XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023

Tydzień święta biblioteki szkolnej obchodzony był pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” w dniach 8-15 maja 2023r.

Biblioteka szkolna jest otwarta na wszystkich uczniów. Zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może być to naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju „Biblioteczne potyczki”, który składał się z dwóch etapów: konkurs „Znawca encyklopedii i słowników” i gra „Scrabble”. Uczniowie klasy 1a oraz 2a wraz z wychowawcami przygotowali również piękną część artystyczną.

Oto wyniki:

Kategoria klas I-III

I m-ce – kl. 3a 101pkt.

II m-ce – kl. 3b 83 pkt.

III m-ce – kl. 2b 39 pkt.

IV m-ce – kl. 1a 35 pkt.

V m-ce – kl. 1b 28 pkt.

VI m-ce – kl. 2a 8 pkt.

Kategoria klas IV-VII

I m-ce – kl. 6a 141 pkt.

II m-ce – kl. 4a 100,5 pkt.

III m-ce – kl. 7a 72 pkt.

IV m-ce – kl. 6b 71 pkt.

V m-ce – kl. 4b 67 pkt.

VI m-ce – kl. 5a 41 pkt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Organizatorzy akcji

Ewa Kroczak

Agnieszka Samul

Więcej zdjęć z linku: https://photos.app.goo.gl/4wfhNNoVVtzpPTsRA

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023. Uczniowie klasy 1a i 2a prezentują program artystyczny z okazji Dnia Bibliotekarza. Uczniowie ubrani w żółte koszulki, tańczą i śpiewają. W tle regały z książkami.
 XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023
 XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023. Uczennice kl. 3a podczas wyszukiwania wyrazów w słowniku ortograficznym. W tle widać żółte koszulki uczniów z klasy 2a.
 XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023
 XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023. Uczniowie klasy 1a składają życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Jedna z uczennic trzyma w rękach bukiet fioletowego bzu.