"Ziemia w naszych rękach, a dwie ręce mamy, więc o nią dbamy"  hasło przewodnie warsztatów sadzenia roślin z okazji Dnia Ziemi.

Klasa II a pod hasłem ” Ziemia w naszych rękach ” zorganizowała  warsztaty sadzenia roślin doniczkowych z okazji  Światowego Dnia Ziemi. Każda klasa z I-III  otrzymała  zasadzoną przez siebie roślinę doniczkową. Doniczki z zasadzonymi roślinami otrzymały także panie Dyrektor i pani sekretarka. Ponadto  w ramach akcji na  parapetach we wszystkich klasach pojawiły się kwiaty doniczkowe przyniesione przez uczniów. Uczniowie wypowiadali się na temat ochrony Ziemi. Jako podsumowanie zabrzmiały słowa piosenki  “(…) Posadźmy kwiatów tysiące. Posadźmy krzewy i drzewa, niech z nieba uśmiecha się słońce, pozwólmy ptakom śpiewać. Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona…”

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/bth8NfqLTBr8tibg6

"Ziemia w naszych rękach" hasło widnieje na tablicy umieszczonej na ścianie, pod nią stoi ławka, ma której są doniczki i ziemia do sadzenie roślin.
“Ziemia w naszych rękach, a dwie ręce mamy, więc o nią dbamy”  hasło przewodnie warsztatów sadzenia roślin z okazji Dnia Ziemi.
Na zdjęciu uczniowie klasy II a sadzą cebulki w doniczkach z okazji obchodów Dnia Ziemi.
Na zdjęciu stoją uczniowie klasy pierwszej- dziewczynka i chłopiec-sadza rośliny w doniczkach.

Na zdjęciu widać pięć dziewczynek z klasy pierwszej, przed nimi stoją na podłodze kwiatki w doniczkach.