Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Sztuczna inteligencja z Photon Al- Laboratoria Przyszłości.

Już od najmłodszych lat uczymy się co to jest sztuczna inteligencja, w jakim celu została stworzona  i wreszcie jak to możliwe, że robot myśli, czuje, podejmuje decyzje?

Rozpoczęliśmy cykl z modułem sztucznej inteligencji – to najbardziej wpływowa i najbardziej rozwijająca się technologia na świecie. Jej celem jest automatyzacja czasochłonnych zajęć wykonywanych do tej pory jedynie przez ludzi.

Dzięki aplikacji AI uczniowie dowiedzą się w jaki sposób robot rozpoznaje kolory, kształty i całe obiekty.  Cykl podstawowych zajęć polegających na nauce Photona ma na celu stworzenie automatycznego miasta czyli takiego w którym nasz robot będzie samodzielnie się poruszał i odpowiednio reagował. Na przykład na czerwone światło – będzie się zatrzymywał, na zielone światło – pojedzie dalej, kiedy podjedzie do sklepu spożywczego sięgnie do pamięci i sprawdzi czy nie potrzebuje zrobić zapasów do lodówki itp. Możliwości jest wiele a nawet więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

A więc zaczynamy ….

przed nami długa, często monotonna praca ale tylko utrwalanie pewnych wzorców i zachowań jest w stanie wytworzyć odpowiednio silne sztuczne połączenia neuronowe.

Laboratoria Przyszłości- Sztuczna inteligencja z Photon Al. Na zdjęciu dwóch chłopców, jeden z nich trzyma tablet.
Sztuczna inteligencja z Photon – Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości- Sztuczna inteligencja z Photon Al. Na zdjęciu dziewczynki,  jedna z nich trzyma tablet.
Sztuczna inteligencja z Photon – Laboratoria Przyszłości.
Sztuczna inteligencja z Photon – Laboratoria Przyszłości.
Sztuczna inteligencja z Photon - Laboratoria  Przyszłości.
Sztuczna inteligencja z Photon – Laboratoria Przyszłości.