Akcja: SZAFING – ADOPTUJ CIUCHA ! – czyli wielka wymiana ubrań 2023

8 lutego w naszej szkole, kolejny raz odbyła się ekologiczna, ale i ekonomiczna  akcja: Szafing- Adoptuj ciucha, czyli wielka wymiana ubrań 2023.

Celem akcji było ukazanie uczniom sposobu na ograniczenie ilości odpadów- ,,Im mniej kupujemy, tym mniejsza jest produkcja, czyli spada zużycie surowców potrzebnych do wytwarzania ubrań. Jest to recykling”.

Ubrania mają to do siebie, że przestają odpowiadać naszym potrzebom, z czasem się nam nudzą, nasz styl ewaluuje. Nasza akcja była sposobem na odświeżenie garderoby, nie wydając fortuny i w duchu EKO!

W akcję zaangażowani byli uczniowie klas 4-8. Każdy mógł przynieść swoje czyste i niezniszczone ubranie, a w zamian wziąć coś innego. W ,,szafie” znalazła się odzież dziecięca, młodzieżowa, damska oraz buty. Ubrania, które nie znalazły nowego właściciela, a było ich niewiele, zostały spakowane i wrzucone do kontenera z używaną odzież umieszczonego w pobliżu szkoły w Gaworzycach.

Organizator akcji: Aneta Rąpała

Na zdjęciu troje uczniów. Dziewczynka trzyma w rękach torbę w której są zaadoptowane na szafingu ubrania.  Jeden z chłopców trzyma wybraną przez siebie koszulkę, a drugi spodenki - wszyscy mają uśmiech na twarzy.
– czyli wielka wymiana ubrań 2023
Na zdjęciu dwie siedzące dziewczynki. Jedna z nich trzyma w dłoni kartkę z napisem: Moje, a teraz Twoje. Przed nimi leży kilka ubrań, wybranych dla siebie przez uczennice.
– czyli wielka wymiana ubrań 2023
Na zdjęciu uczniowie oglądający i wybierający ubrania podczas akcji.
– czyli wielka wymiana ubrań 2023
Na zdjęciu trzy uśmiechnięte dziewczynki trzymające w rękach ubrania pochodzące z wielkiej wymiany ubrań. Nad nimi plakat z hasłem: Szafing - Adoptuj ciucha!
– czyli wielka wymiana ubrań 2023
Na zdjęciu pięciu chłopców trzymających swoje torby oraz ubrania pochodzące z wielkiej wymiany ubrań.