Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
"Lekturki spod chmurki"- V edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa.

Uczniowie klasy 2a przystąpili w tym roku szkolnym do udziału w IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, który jest równocześnie innowacją pedagogiczną. Tegoroczna edycja pod kryptonimem „Podróżowanie przez czytanie” jest świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie uczniowie pogłębiają wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Wplata się on doskonale w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023. Projekt składa się z trzech modułów: Podróże po Polsce, Podróże po Europie, Podróże po Świecie.

Uczniowie skończyli właśnie podróż po Polsce z lekturą Adama Bahdaja „Pilot i ja”. Uzupełnili lekturniki, wykonali chmurkę Tosię, z którą się zaprzyjaźnili, przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury, wykonali samoloty z origami, zorganizowali szkolną akcję bookcrossinngową „Książki w podróży”. Z książką na walizkach” a także wykonali ulotki dotyczące atrakcji turystycznych miast występujących w powyższej lekturze – Łomży i Olsztyna.

Już  nie możemy się doczekać kolejnej lektury, bo wiemy doskonale, że czytanie to wspaniała zabawa. Jesteśmy gotowi na kolejny moduł projektu.

Zapraszamy do fotorelacji z wykonanych zadań.

Realizatorzy innowacji pedagogicznej

„Czytam z klasą  – lekturki spod chmurki”

Iwona Rygiel

Agnieszka Samul

Samoloty z origami wykonane przez uczniów kl. 2a
“Lekturki spod chmurki”.
Kolorowy plakat nawiązujący do przeczytania lektury "Pilot i ja".
“Lekturki spod chmurki”.
Uczniowie prezentuję ulotki dotyczące atrakcji turystycznych Łomży i Olsztyna.
“Lekturki spod chmurki”.
Zdjęcie prezentuje potwierdzenie realizacji  modułu "Podróże po Polsce" w ramach IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego i innowacji pedagogicznej "Lekturki spod chmurki".
“Lekturki spod chmurki”.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/W4EqY4CPQDMAmD25A