Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Mikołajki w szkole. Uczniowie i nauczyciele świętują mikołajki ubrani na czerwono i w czapkach mikołajowych.

Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migocą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony.

To już chyba tradycja, że dnia  6 grudnia w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów i Mikołajek.

Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami uświetniła ten dzień  akcentem w kolorze czerwieni.

Szkolne korytarze rozweseliły uśmiechnięte twarze uczniów.  Wśród uczniów kas 1-3 panowała szczególna atmosfera tego dnia, ponieważ nasi najmłodsi uczniowie czekali na wyjątkowego gościa.

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek. Uczniowie klas 1-3 tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi, nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni – to za rok znowu pojawi się w naszej szkole. Radość i magia tego dnia udzieliła się wszystkim.

Na zdjęciu stoją uczniowie i uczennice klas 2b, każdy ma na głowie mikołajową czerwoną czapkę, uczniowie mają na sobie ubranie koloru czerwonego,  w rękach trzymają maskotkę, wśród uczniów stoi Mikołaj, w prawej ręce trzyma laskę, po prawej stronie stoi wychowawczyni klasy ubrana również na czerwonuo.
Mikołajki w szkole.
Zdjęcie prezentuje trzech chłopców i trzy dziewczynki z klasy 4, wszyscy ubrani są na czerwono i maja na głowie mikołajowe czapki. Uczniowie znajdują  się na szkolnym korytarzu, w tle widać innych uczniów.
Mikołajki w szkole.
Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 2a, uczniowie znajdują się w klasie, ubrani są na czerwono, na głowie mają mikołajowe czapki. Uczniowie siedzą w ławkach i oglądają otrzymany prezent.
Mikołajki w szkole.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/ZvGPnG56QExy9pAv7