Udział uczniów w ekologicznym konkursie pod hasłem „Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają - 2022”

W październiku 11 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII wzięło udział w ekologicznym konkursie pod hasłem „Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają – 2022”. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, a konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gmin położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego (gmina: Radwanice, Gaworzyce, Chocianów, Gromadka oraz Przemków).

Celem konkursu było:

-propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych,

– poznanie zasad segregacji odpadów komunalnych,

– poczucie odpowiedzialności za stan środowiska,

– upowszechnianie wiedzy na temat Przemkowskiego Park Krajobrazowego, jego walorów przyrodniczych oraz kulturowych.

Uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać ODPADOLUDKA w formie przestrzennej, z co najmniej czterech rodzajów odpadów, które podlegają segregacji. W konkursie wzięło udział 119 prac z 6 szkół położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Kategoria klas IV-VIII

II miejsce – Martyna Nawłoka (kl. 6b)

III miejsce – Amelia Cieślak (kl. 6b)

GRATULUJEMY

Szkolny koordynator konkursu: Aneta Rąpała

Na zdjęciu widać uczennicę z pracą konkursową - Odpadoludek, która zajęła III miejsce.
Na zdjęciu praca konkursowa - Odpadoludek- II miejsce

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/q23AA8ufhVqU78gA6