Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych.

„Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy kilka zdań w języku polskim, angielskim i niemieckim, które dla uczniów okazały się niezłą lekcją gimnastyki. Do zabawy w poprawnym przeczytaniu łamańców językowych włączyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Łamańce językowe to nic innego jak zdania i frazy trudne do wymówienia, kryjące w sobie wiele pułapek dla naszego języka.

Łamańce językowe bardzo pomagają w ćwiczeniu dykcji i wymowy. Są tak że dobrą zabawą, ponieważ łamańce mogą mieć bardzo trudne słowa do wymówienia.

Uczeń trzyma mikrofon i kartkę, na której znajduje się jeden z łamańców językowych, próbuje z poprawna wymową przeczytać go na głos.
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych.

W ramach obchodów  Międzynarodowego  Dzień Łamańców Językowych nauczycielka wraz uczniem próbuje z poprawna dykcja przeczytać wybrany przez siebie łamaniec językowy.
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych.

Uczeń klasy szóstej b trzymając mikrofon i kartkę z łamańcem językowych czyta zdanie starając się poprawnie wypowiedzieć wszystkie trudne słowa.
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/Avjbb2xWqhdXP6y59