Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Dzisiaj zapoznaliśmy się z naszą drukarka 3D – Zortax M200 Plus. 

Dzieci poznały bibliotekę multimediów i proces druku 3d od przygotowania modelu, odpowiednie dopasowanie modelu do typu drukarki, parametrów drukowania aż w końcu samego wydruku. Wszyscy już wiedzą jak to się dzieje, że drukarka drukuje i skąd ma wiedzieć w którym miejscu jaki ruch wykonać.  Głowica naszej drukarki pracuje w dwóch koordynatach x i y natomiast stół roboczy w osi z. Najbardziej zachwycające było drukowanie zwierzątek z ruchomymi elementami, następne modele już przygotowane do druku. 

Uczennica przegląda modele na laptopie  w bibliotece multimediów poprzez stronę www.thingiverse.com i wybiera ten który najbardziej nam odpowiada.
Laboratoria Przyszłości- druk 3D.

Uczennica uczy się obrabiać model czyli dopasowywać go do modelu drukarki w programie Z-Suite. Na zdjęciu praca nad modelem jaszczurki i dodanie tzw. raftu czyli podstawy modelu.
Laboratoria Przyszłości- druk 3D.

Dwie uczennice uśmiechają się i trzymają wydrukowane wcześniej modele sowy i żyrafy z ruchomymi nogami. Model sowy jest wydrukowany za pomocą perłowego, szarego filamentu natomiast żyrafa z zielonego filamentu.
Laboratoria Przyszłości- druk 3D.