Uczniowie biorą udział w akcji "Przerwa na czytanie".

W ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU  NA PRZERWIE 24 października odbyła się w Szkole Podstawowej w Gaworzycach III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI  „PRZERWA NA CZYTANIE”. Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  w Gorzowie Wielkopolskim. Odbywała się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Uczniowie oraz nauczyciele czytali  na dwóch przerwach międzylekcyjnych. Tego dnia uczniowie wypożyczyli lub przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, a jak twierdzą nauczyciele – miło było zobaczyć młodych ludzi z książką w rękach, a nie z telefonem. Czytano również w świetlicy szkolnej no i oczywiście w szkolnej bibliotece. Celem akcji było bowiem pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe oraz zachęcanie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Tego dnia podczas przerw czytało 157 uczniów. W przyszłym roku szkolny rekord z pewnością zostanie pobity.

Akcja ta była kolejną konkurencją walki o Puchar Przechodni w klasach IV-VIII.

Oto wyniki:

1 miejsce – klasa 8a

II miejsce – klasa 6a

III miejsce – klasa 5a

IV miejsce – klasa 8b

V miejsce – klasa 7a

VI miejsce – klasa 4b

VII miejsce – klasa 4a, 6b, 8c

Dziękujemy serdecznie uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzenie akcji.

Koordynatorzy akcji: Biblioteka Szkolna, Samorządzik Uczniowski i Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klasy 8 a podczas "Przerwy na czytanie". Wszyscy uczniowie mają w rękach książki i czytają je.
Uczniowie klasy 8 a podczas “Przerwy na czytanie”.
Uczeń  klasy 6 a podczas "Przerwy na czytanie"- uczeń siedzi na podłodze z książką w ręku.
Uczeń klasy 6 a podczas “Przerwy na czytanie”.
Uczeń  klasy 6 a podczas "Przerwy na czytanie"- uczeń czyta książkę.
Uczeń klasy 6 a podczas “Przerwy na czytanie”.
Uczennice  klasy 7 a podczas "Przerwy na czytanie"- uczennice czytają przyniesione przez siebie książki.
Uczennice klasy 7 a podczas “Przerwy na czytanie”.
Uczennice  klasy 6 a podczas "Przerwy na czytanie"- uczennice siedzą na  korytarzu szkolnym i czytają książkę.
Uczennice klasy 6 a podczas “Przerwy na czytanie”.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/ac7Me9JBLMLATSVr8