Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Nasza szkoła bierze udział w obchodach 800-lecia wsi Kłobuczyn.

15 października 2022r. Poczet Sztandarowy (w składzie: Maja Gaj, Aleksandra Cirka, Hanna Kiwacka, Michał Golonko, Michał Heleniak) reprezentował naszą szkołę w uroczystościach 800-lecia wsi Kłobuczyn. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Jadwigi pod przewodnictwem biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego. Msza Św. zapoczątkowała uroczyste obchody Jubileuszu 800-lecia wsi Kłobuczyn. Opiekunowie Pocztu Sztandarowego: Anna Ganczarska i Agnieszka Samul.

Z okazji 800-lecia wsi Kłobuczyn i wspomnienia liturgicznego św. Jadwigi został zorganizowany konkurs plastyczny “Św. Jadwiga Śląska przez dziurkę od klucza”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w trzech kategoriach: klasa 4, 5 i 6. Opiekunem konkursu był ks. Łukasz Niedzielski.

Wyniki konkursu:

Klasa 4:

1 m-ce Luiza Gutkowska

2 m-ce Angelika Michniewicz

3 m-ce Sylwia Smagieł

Klasa 5:

1 m-ce Agata Płócienniczak

2 m-ce Szymon Michalski

3 m-ce Oliwia Jóźwiak

Klasa 6:

1 m-ce Martyna Nawłoka

2 m-ce Dominika Sławicz

3 m-ce Miłosz Białek

Wyróżnienia: Adam Michalski, Antonina Pieczarka, Hubert Wilczak i Nadia Mietlińska.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poczet sztandarowy podczas mszy z okazji 800-lecia wsi Kłobuczyn,.
Poczet sztandarowy podczas mszy z okazji 800-lecia wsi Kłobuczyn.
Ksiądz Łukasz wręcza nagrodę na 3-mce  w konkursie plastycznym o św. Jadwidze Śląskiej.
Laureatka konkursu “Portret św. Jadwigi Śląskiej”
Praca plastyczna uczennicy klasy 4 b na konkurs o św. Jadwidze Śląskiej- praca zawiera portret Św. Jadwigi Śląskiej widziany przez dziurkę od klucza.
Praca plastyczna uczennicy klasy 4 b na konkurs o św. Jadwidze Śląskiej.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/2SRwzB4m89M9EZN88