Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 27 września 2022r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością baśni i baśniowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu skupieni i poważni pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom i publikację wydaną przez Instytut Książki.

Specjalnie na tę okazję przez uczniów klasy 2a została przygotowana krótka część artystyczna.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2a.
Konkurencja dla uczniów klas pierwszych- znajomość bajek i baśni.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/Qoh8ELoDQXBCaNdd6