Uczniowie klas trzecich biorą udział w Biegu Orląt.

Orlęta Lwowskie, tak okrzyknięto młodocianych obrońców miasta, którzy w 1918 roku bronili go przed atakami nieprzyjaciela ze wschodu. Wśród nich najmłodszy bohater miał zaledwie 9 lat. By uczcić pamięć poległych bohaterów oraz by kształcić dzieci w zakresie historii Kresów Wschodnich, nasi uczniowie klas trzecich w poniedziałek 26 września wzięli udział w „Biegu Orląt”. Przed rozpoczęciem biegu Pani Małgorzata Andruszkiewicz i pani Dyrektor Grażyna Chuda przybliżyły dzieciom cele i ideę biegu, przypominając, że w walkach o Lwów zginęło 1421 dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy medal i certyfikat. Organizatorem  „Biegu Orląt” oraz fundatorem medali i certyfikatów dla uczestników jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Uczniowie  klas trzecich biorą udział  w Biegu Orląt
Uczniowie klas trzecich biorą udział w Biegu Orląt
Dziewczynki z klasy trzeciej z medalami po Biegu Orląt
Chłopcy z klasy trzeciej z medalami po Biegu Orląt
Chłopcy z klasy trzeciej z medalami po Biegu Orląt.
Pani Malgorzata Andruszkiewicz  przybliża uczniom ideę biegu.
Pani Malgorzata Andruszkiewicz przybliża uczniom ideę biegu.
Certyfikat uczestnictwa w Biegu Orląt.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/u4kpbcAqfT7BFrj69