Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

Każdy dzień jest dobry, aby zacząć naukę języka obcego i promować zalety uczenia się języków obcych. Ale Europejski Dzień Języków Obcych jest wyjątkowym wydarzeniem, który w sposób szczególny podkreśla znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Z okazji tego dnia w naszej szkole zostały przeprowadzonych kilka działań klasowych, które pokazały uczniom, że nauka języka obcego to nie tylko sztywne reguły gramatyczne, ale również nauka poprzez zabawę. Na lekcjach języków obcych pojawiły się łamańce językowe, zabawy ze słownictwem na platformach Kahoot.it oraz Wordwall. Odbył się również klasowy turniej „Jak dobrze znasz kraje niemieckojęzyczne?”. Z okazji Europejskiego Dnie Języków Obcych został zorganizowany konkurs dla klas trzecich „Speeling bee”., który polegał na prawidłowym przeliterowaniu wyrazów w języku angielskim. Do konkursu zgłosiło się 8 dziewczynek klas 3. Każda uczestniczka losowała sobie wyraz i literowała do w języku angielskim. Błąd w literowaniu uniemożliwiał dalszy udział w konkursie. Ostatecznie wygrała uczestniczka klasy III a Aleksandra Skotnicka, która jako jedyna nie popełniła błędu przy literowaniu wyrazów. Odbyła się również krótka lekcja języka ukraińskiego, którą przeprowadziły uczennice z Ukrainy Valeriia i Vira. Wszystkie działania podpięte były pod hasło „Języki obce- moje okno na świat” i uświadomiły uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych.

Szkolny konkurs dla klas trzecich "Spelling bee"- literowanie wyrazów w języku angielskim- 8 uczennic brało udział w konkursie.
Szkolny konkurs dla klas trzecich “Spelling bee”- literowanie wyrazów w języku angielskim.
Szkolna mistrzyni w literowaniu wyrazów z języku angielskim "Spelling bee"- uczennica klasy 3 a Aleksandra Skotnicka.
Szkolna mistrzyni w literowaniu wyrazów z języku angielskim “Spelling bee”- uczennica klasy 3 a Aleksandra Skotnicka.