Młodzież z Chile z Sierra Gorda ponownie w gminie Gaworzyce

Już 20 września do Gaworzyc przyjeżdża czwórka Chilijczyków – Leonardo Santi Tercero, Leonardo López, Gabriel Calivar oraz Jhisel Rocha Sanca wraz z opiekunką. Goście z Chile spędzą w naszej gminie siedem dni. Następnie zwiedzą najpiękniejsze polskie miasta podczas wycieczki do Wrocławia, Krakowa, Wieliczki i Warszawy.
Urząd Gminy w Gaworzycach poszukuje chętnych rodzin z terenu gminy Gaworzyce, które przyjmą gości z Chile w swoich domach.
W naszej gminie Chilijczycy spędzą siedem dni – od 20 do 27 września. W tym czasie będą aktywnie brać udział w warsztatach i zajęciach zorganizowanych przez naszą szkołę (w czasie zajęć lekcyjnych), a popołudniami w ofercie, którą urząd zbuduje wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką oraz organizacjami społecznymi z terenu naszej gminy. To wyjątkowa szansa na podzielenie się polską gościnnością i kulturą, a także na poznanie nowej perspektywy życia
i tradycji z dalekiego kraju.
Nasza Szkoła Podstawowa, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach oraz różnorodne organizacje społeczne przygotowują wspólnie bogaty program aktywności dla naszych gości. Będziemy mieli okazję dzielić się naszymi tradycjami, umiejętnościami, a także uczyć się od siebie nawzajem. Imprezy kulturalne, warsztaty, wycieczki po naszych malowniczych okolicach – wszystko to czeka Chilijczyków przybywających do naszej gminy.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swojego udziału w tym wyjątkowym projekcie. Każda rodzina, która zdecyduje się przyjąć gości z Chile, przyczyni się do wzmocnienia międzynarodowych więzi oraz poszerzenia horyzontów zarówno dla siebie, jak
i dla odwiedzających nas gości.
Poznajcie naszych gości!

Gabriel Calivar
Gabriel ma 13 lat. Lubi grać w gry na komputerze i rysować anime. Interesuje się astronomią, słucha muzyki rockowej oraz gra na instrumencie pito (instrument muzyczny w orkiestrze ludowej).

Leonardo Sandi Tercero
Leonardo ma 13 lat, należy do grupy tanecznej Baila Tinku (taniec religijny). Lubi rysunki anime oraz gotuje wyśmienite empanady!

Leonardo López
Leonardo słucha muzyki w języku angielskim, lubi tańczyć i uwielbia zwierzęta – sam ma koty
i psy. Jest cichy i nieśmiały.

Jhisel Rocha Sanca
Jhisel ma również 13 lat i jest Boliwijką. Lubi każdy sport i wykonywać rękodzieło.

Dzięki nawiązanej współpracy z gminą Sierra Gorda, wymiana będzie odbywać się co roku. Na początku 2025 r. młodzież z naszej gminy znów pojedzie do Chile.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Gaworzycach:
Katarzyna Brzezińska – Inspektor ds. współpracy lokalnej i promocji – tel. 76 8316 285 w. 34, e-mail: k.brzezinska@gaworzyce.com.pl

Zdjęcie przedstawia ucznia z Chile -Gabriel Calivar.
Gabriel Calivar
Zdjęcie przedstawia ucznia z Chile- Leonardo Sandi Tercero
Leonardo Sandi Tercero
Zdjęcie przedstawia ucznia z Chile- Leonardo López.
Leonardo López
Zdjęcie przedstawia uczennicę z Chile- Jhisel Rocha Sanca