zień Ziemi "Planeta kontra plastik"

Hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2024 “PLANETA KONTRA PLASTIK

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły świętowali  Dzień Ziemi. Na lekcjach biologii oraz edukacji przyrodniczej zostały przeprowadzone pogadanki dotyczące konieczności dbania o środowisko naturalne i utrzymanie go w jak najlepszym stanie – Co możesz zrobić na Światowy Dzień Ziemi i nie tylko? Uczniowie poznali również założenia programu j akcji 60×40redukcja 60% plastiku do 2040 roku.

Uczniowie kl. 6a,5b  wykonali plakaty zachęcające do działań na rzecz ochrony środowiska. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Aby z ideą obchodów Dnia Ziemi zapoznać społeczność lokalną, uczniowie

kl. 6a i 4a wraz z nauczycielami przeszli ulicami Gaworzyc, zebrali śmieci zalegające w parku w Gaworzycach.

Uczniowie klas 7b i 4a tego dnia zadbali również o przyrodę i porządek terenu wokół szkoły. Zostały zebrane śmieci oraz wyplewione chwasty wokół drzew. Punktem kulminacyjnym było wyplewienie chwastów wokół oczka wodnego i posadzenie roślin wokół  niego.

Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem ze strony uczniów. Miała na celu wzbudzenie zainteresowania stanem środowiska lokalnego oraz podjęcie działań na rzecz jego ochrony.

Chętni uczniowie udokumentowali również prace na rzecz Ziemi we własnym domu, ogrodzie – przesyłali zdjęcia, kolaże ze swojej działalności.

Organizator : Aneta Rąpała

nauczycielka biologii i chemii

Więcej zdjęć w linku:https://photos.app.goo.gl/hoC5WA7aHDqMgW6f7

Na zdjęciu uczniowie stoją w parku pod drzewem. dwóch chłopców trzyma żółte serce z napisem " Z miłości do ziemi", obok dwie dziewczynki trzymają plakat z napisem "Dzień Ziemi- planeta kontra plastik", inne dwie uczennice trzymają ramkę z obrazkami na temat   Dnia Ziemi.
Dzień Ziemi “Planeta kontra plastik”
Dzień Ziemi "Planeta kontra plastik". Na zdjęciu uczennica wyrzuca do pojemnika na plastik zebrane śmieci.
Dzień Ziemi “Planeta kontra plastik”
Na zdjęciu plakaty z hasłem przewodnim tegorocznej akcji Dnia Ziemi - ,,Planeta kontra plastik"
Dzień Ziemi “Planeta kontra plastik”
Dzień Ziemi "Planeta kontra plastik". Na zdjęciu uczniowie kasy siódmej podczas porządków na terenach zielonych szkoły, jeden z  uczniów trzyma wycięte z papieru żółte serce z napisem " Z miłości do ziemi"
Dzień Ziemi “Planeta kontra plastik”
Dzień Ziemi "Planeta kontra plastik". Na zdjęciu dwie uczennice wykonują porządki na terenach zielonych szkoły.
Dzień Ziemi “Planeta kontra plastik”
Dzień Ziemi- kolaże uczniów z pracami na rzecz Ziemi. Na zdjęciu chłopiec wykonuje prace porządkowe w swoim ogrodzie.
Dzień Ziemi- kolaże uczniów z pracami na rzecz Ziemi