Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Rejs statkiem po Odrze

16 kwietnia odbył się rejs statkiem wycieczkowym “Laguna” z Nowej Soli do Głogowa. W rejsie uczestniczyli uczniowie klasy: 2a, 2b i 3a wraz z wychowawcami klas: Iwoną Rygiel, Bożeną Kiwacką, Beatą Rokaszewicz i Pawłem Żyta. Podczas rejsu dzieci podziwiały piękne widoki, poznawały i utrwalały faunę i florę Doliny Odry, wykonywały pamiątkowe zdjęcia, kolorowały obrazki konturowe o tematyce marynistycznej. Poznały także pracę marynarza żeglugi śródlądowej oraz brały udział w quizie o rzece Odrze. Na koniec rejsu, kapitan statku, mianował wszystkich uczestników wyprawy “Wilkiem Rzecznym”, wręczając pamiątkowe dyplomy. Pogoda dopisała. Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi, pełni wrażeń i niezapomnianych chwil.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/J64QXmiWX2FCqp9z6

Rejs statkiem po odrze. Dzieci z klasy 2a, 2b i 3a biorą udział w quizie wiadomości o rzece Odrze. Na zdjęciu trzech chłopców trzyma w ręce wafelka jako nagrodę za rozwiązanie quizu o Odrze.
Rejs statkiem po Odrze
Uczniowie klękając na kolano są mianowani na "Wilka rzecznego".  Każde dziecko, przed kapitanem statku, klęka i dostaje pamiątkowy dyplom za udział w rejsie.
Rejs statkiem po Odrze
Rejs stekiem po Odrze. Uczniowie  są mianowani na "Wilka rzecznego".  Każde dziecko, przed kapitanem statku, klęka i dostaje pamiątkowy dyplom za udział w rejsie.
Rejs statkiem po Odrze
Rejs statkiem po Odrze. Uczniowie są mianowani na "Wilka rzecznego".  Każde dziecko, przed kapitanem statku, klęka i dostaje pamiątkowy dyplom za udział w rejsie.
Rejs statkiem po Odrze