Kangur Matematyczny

W czwartek 21 marca w naszej szkole, jak i na całym świecie, odbyła się kolejna edycja konkursu “Kangur Matematyczny”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 32 uczniów naszej szkoły od klasy II do klasy VIII – w czterech kategoriach wiekowych. Jak co roku uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi, w których liczyło się przede wszystkim: dobre zrozumienie przeczytanego tekstu oraz umiejętność logicznego myślenia. „Kangur Matematyczny” integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Kangur Matematyczny w czerwcu 1995 roku został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY.

Lista uczestników konkursu z naszej szkoły:

Klasa 2a:

3. Iga Golonka

4. Małgorzata Pielech

Szkolny koordynator konkursu: Anna Stefańska

Kangur Matematyczny. Na zdjęciu uczniowie ubrani w strój galowy piszą konkurs Kangur Matematyczny.