"Luźne lekcje z naukowcami" deszczowa chmurka.

Na zajęciach świetlicowych w ramach ogólnopolskiego projektu “Luźne lekcje z naukowcami” – uczniowie poznali człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika. Całe szczęście wszyscy wiedzieli, że to Ziemia kręci się wokół Słońca i zapamiętali, że to jest teoria heliocentryczna.  Oczywiście porozmawialiśmy o tym co uważano kiedyś i jakie tezy stawiano co przyczyniło się do powstania teorii geocentrycznej.

Jak zwykle najlepszym elementem było wykonanie eksperymentu – tym razem deszczowej chmurki! Woda, pianka do golenia i trochę barwników, wyszło cudownie.  Oczywiście pojawiły się pytania: jak to się dzieje, że pada deszcz?

Wywiązała się długa dyskusja jak to możliwe, że woda jest w ciągłym obiegu na Ziemi i tylko zmienia swój stan skupienia. Zajęcia były bardzo rozwijające, już nie możemy się doczekać kolejnych.

“Luźne lekcje z naukowcami”- deszczowa chmurka
Logo ogólnopolskiego projektu "Luźne lekcje z naukowcami"
Logo ogólnopolskiego projektu “Luźne lekcje z naukowcami”