Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Poczta walentynkowa

”Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!”

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski i Samorządzik Uczniowski zorganizowali pocztę walentynkową. Przygotowane i pięknie ozdobione skrzynki czekały na stoliku na korytarzu  na kartki walentynkowe.  Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

14 lutego  korespondencja została rozdzielona i kartki zostały doręczone do adresatów.  W klasach 1-3 dziewczynka i chłopiec, którzy otrzymali najwięcej walentynek, otrzymali tytuł “Walentynka” i “Walenty”.

Wszystkim życzymy jak najwięcej miłości!

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/2Bxs4dkjN9ya5kR26

Poczta walentynkowa. Na zdjęciu uczniowie  z pudełkiem z walentynkami.
Poczta walentynkowa
Poczta walentynkowa. Na zdjęciu uczennice, które otrzymały tytuł "Walentynki".
Poczta walentynkowa
Poczta walentynkowa. Na zdjęciu uczennice, które otrzymały tytuł "Walentynki". Uczniowie ubrani na czerwono.
Poczta walentynkowa.
Poczta walentynkowa. Na zdjęciu uczeń klasy pierwszej,  który otrzymał tytuł "Walenty".
Poczta walentynkowa.
Poczta walentynkowa. Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 podczas rozdawania walentynek.
Poczta walentynkowa.