Wizyta uczniów w banku w ramach projektu "(Nie)zwykła matematyka"

W ramach projektu (Nie) zwykła matematyka, zamiast siedzieć w klasie, uczniowie klasy 4a odwiedzili Bank Spółdzielczy w Gaworzycach. W placówce czekała na nas Pani Elżbieta Siwek – po krótkim przywitaniu opowiedziała historię placówki oraz pieniądza. Podczas wizyty obejrzeliśmy jakie monety i banknoty obowiązywały w Polsce sprzed denominacji. Dużym zaskoczeniem były banknoty o wysokich nominałach takich jak 5 000 zł, 500 000 zł czy nawet milion!

Każdy miał okazję zobaczyć tę wspaniałą kolekcję i dowiedział się co to jest klaser, może choć jedna osoba zacznie coś kolekcjonować. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób funkcjonują zabezpieczenia oraz jak można sprawdzić autentyczność banknotów. Pod koniec rozwiązywaliśmy zagadki oraz krzyżówki związane z tematyką banku przygotowane przez Panią Elżbietę. Okazało się, że to nie jedyna niespodzianka – na koniec wizyty otrzymaliśmy notesy, długopisy, smyczki sygnowane logo banku a także karty SIM z ogromną ilością darmowego internetu. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni! Liczymy na dalszą współpracę i wierzymy, że przyniesie ona dużo efektów, postaramy się odwiedzić bank także z kolejnym rokiem szkolnym.

Po powrocie do szkoły wybraliśmy się jeszcze na jedną wycieczkę … ale online! Wyruszyliśmy na wirtualny spacer po Muzeum Pieniądza NBP w Polsce. Zachęcamy każdego chętnego: https://www.cpnbp.pl/wirtualny-spacer

Uczniowie otrzymują wizytówki od pracownika banku.
Wizyta uczniów w banku w ramach projektu “(Nie)zwykła matematyka”
Uczniowie sprawdzają autentyczność banknotów oraz rozwiązują zagadki.
Wizyta uczniów w banku w ramach projektu “(Nie)zwykła matematyka”
Uczniowie sprawdzają autentyczność banknotów oraz rozwiązują zagadki,
czennica razem z Panią Elżbietą Siwek,
Wizyta uczniów w banku w ramach projektu “(Nie)zwykła matematyka”
Uczniowie klasy 4a pozują do zdjęcia grupowego w banku.
Wizyta uczniów w banku w ramach projektu “(Nie)zwykła matematyka”
Screen z wirtualnego spaceru po Muzeum Pieniądza.
Spacer wirtualny uczniów po Muzeum Pieniądza NBP w Polsce