Koncert filharmonii- harfa i tuba.

W piątek 5 stycznia odbył się już trzeci w tym roku szkolnym koncert filharmonii przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie klas 1-3 wysłuchali koncertu pt. “Neptun i Smutniczka, czyli jat tuba z harfą rozmawiała”, natomiast w klasach 4-6 koncert zatytułowany był “Z zakamarków orkiestry symfonicznej- harfa i tuba”. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali pięknych utworów przy użyciu delikatnej harfy i tuby-największego i najniżej brzmiącego instrumentu w orkiestrowej rodzinie dętych blaszanych. Uczniowie podczas koncertu poznali budowę instrumentów, historię ich powstania i ewolucji. Koncerty filharmonii to muzyczne spotkania, które mają na celu nie tylko rozwijanie wrażliwości muzycznej uczniów, ale również upowszechnianie wiedzy o muzyce i instrumentach.

Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 ubrani na galowa siedzą na sali gimnastycznej i słuchają koncertu.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu pani mówi do uczniów o harfie, obok siedzi pani z harfą.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba.  Na zdjęciu pani gra na harfie.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba.  Na zdjęciu pan pokazuje uczniom jak zbudowana jest tuba.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej ubrani na galowa siedzą na sali gimnastycznej i słuchają koncertu.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu pan gra na tubie a pani na harfie.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu pan gra na tubie.
Koncert filharmonii- harfa i tuba
Koncert filharmonii- harfa i tuba. Na zdjęciu pani opowiada uczniom o harfie.