Konkurencje z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to świetna okazja do przypomnienia sobie różnych sposobów liczenia. W naszej szkole tego dnia klasa 4 a zorganizowała konkurs, który polegał na jednoczesnym skakaniu i odpowiadaniu na zadane działania. Podczas konkurencji sprawdzana była wiedza z zakresu tabliczki mnożenia oraz tabliczki dzielenia, liczył się także czas w jakim udzielono odpowiedzi. Zadanie okazało się nie tak łatwe jak się wydawało, trudno było połączyć aktywność fizyczną i logiczne myślenie.

Do przeprowadzenia konkurencji wykorzystaliśmy Karty Grabowskiego, które poprzez zabawę świetnie uczą. Karty Grabowskiego to unikalne karty wraz ze stworzonymi do nich grami, dzięki którym dzieci uczą się tabliczki mnożenia i utrwalają ją podczas pełnej emocji zabawy.

Dzieci, które regularnie ćwiczą wykazują większe zdolności koncentracji i szybciej przyswajają wiedzę. Wysiłek fizyczny wprowadza nasz mózg w stan euforii, aktywność mózgowa korzystnie wpływa na inteligencję a więc na sukcesy intelektualne dające poczucie skuteczności, samorealizacji, spełnienia i decydowania o sobie jak sport.

Już niedługo wyniki naszej zaciętej konkurencji!

Logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Konkurencje z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na zdjęciu uczniowie skaczą na skakance i wykonują obliczenia.
Konkurencje z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Konkurencje z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.