Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Dolnośląski Festiwal Nauki- podsumowanie działań w szkole.

W październiku już po raz kolejny w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się w naszej szkole wykłady i warsztaty dla uczniów organizowane pod hasłem „NAUKA PORUSZA”.

3 października gościliśmy panią dr Martę Sochacką, która jest biologiem z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu. Przeprowadziła ona zajęcia dla uczniów klas siódmych pt.: „Jak oszukać apetyt i nie zajadać stresów – te i inne zagadki naszego ciała”.

6 października uczniowie klas 1b, 2a i 3a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki Keplera. Odwiedzone zostało przez naszych najmłodszych uczniów Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze.

Uczniowie klasy 4b bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach „Kosmos w literaturze” i wykonali piękne prace przedstawiające Pana Kleksa.

W naszej szkole odbył się również konkurs plastyczny „Kosmos w moich oczach” przeznaczony dla uczniów klas I-III.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Nikola Dejnowiec, Paulina Lamla, Lena Łoś, , Blanka Płócienniczak

II miejsce: Pola Wieczorek

III miejsce: Mateusz Białek

Wyróżnienie: Mia Kruczek, Milena Maślak, Zofia Mikuła

W powyższych zajęciach wzięło udział około 150 uczniów. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy wykładowcom z Wrocławia oraz prowadzącym zajęcia nauczycielom z naszej szkoły za możliwość niecodziennych spotkań z nauką.

Szkolny koordynator DFN

Agnieszka Samul

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/vPN7sQ5ZZpUxS8w48

Zdjęcie przedstawia kolorowe prace plastyczne wykonane w ramach zajęć "Kosmos w literaturze". Prace przedstawiają Pana Kleksa i ozdabiają one szkolny korytarz.
Dolnośląski Festiwal Nauki
Zdjęcie przedstawia kolorowe prace konkursowe wykonane przez uczniów kl. 4b w ramach konkursu "Kosmos w moich oczach". Prace konkursowe wykonane zostały  różnych materiałów (planety z kaszy, ryżu; słońce z plasteliny).
Dolnośląski Festiwal Nauki
Zdjęcie przedstawia uśmiechniętych uczniów podczas wycieczki do Planetarium w Zielonej Górze.
Dolnośląski Festiwal Nauki