Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Sprzątanie Świata 2023

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4a i 4b aktywnie przyłączyli się do akcji ,,Sprzątania Świata” pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Na zajęciach edukacji ekologicznej uczniowie wykonali plakaty promujące akcję oraz ulotki zachęcające wszystkich mieszkańców naszej planety do aktywnego sprzątania i dbania o Ziemię. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz różnokolorowe worki z zapałem zbierali i segregowali ,,śmieciowe trofea” zdobyte w okolicach naszej szkoły.

W ramach akcji ,,Sprzątanie Świata” uczniowi klas IV- VIII wzięli udział w regionalnym konkursie ekologicznym ,,Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to Odpadoludki w nim mieszkają -2023″.

Koordynator akcji

Aneta Rąpała

Na zdjęciu uczniowie z rękami podniesionymi do góry, biorący udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem ,,Sprzątanie łączy ludzi"
Sprzątanie Świata 2023
Na zdjęciu uczniowie biorący udział w akcji Sprzątanie Świata trzymający napis ,,Sprzątanie łączy ludzi" na tle pojemników do segregacji odpadów.
Sprzątanie Świata 2023
a zdjęciu uczniowie biorący udział w akcji Sprzątanie Świata trzymający napis ,,Sprzątanie łączy ludzi" na tle pojemników do segregacji odpadów.
Sprzątanie Świata 2023