Gramy Zmysłami III edycja”,

Po raz trzeci nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiego Projekcie  Edukacyjnym „Gramy Zmysłami III edycja”, jego celem głównym jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Grupą docelową są uczniowie korzystający z zajęć SI.

Raz w miesiącu mamy do wykonania jedno zadanie z listy i oto one:

Październik – Sensoryczny tor przeszkód

Listopad – Masa plastyczna.

Grudzień – Sensoryczna choinka

Styczeń – Akademia smaku

Luty – Brudne zadanie

Marzec – Sensoryczna pisanka

Kwiecień – Dźwięki wokół nas

Zadanie z miesiąca Październik:

„Sensoryczny tor przeszkód”.

Pierwszym zadaniem był sensoryczny tor przeszkód. Pozwolił on  rozwinąć wyobraźnię dotykową. Ten tor przeszkód dla ucznia, miał funkcją stymulowania zmysłu dotyku oraz wzmacniania mięśni stóp. Każdy element w tym torze miał inny materiał, dzięki czemu dostarczył innych bodźców dotykowych.

Zajęcia z integracji sensorycznej- uczeń klasy 1 przechodzi tor przeszkód, stoi na kasztanach.
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej. Uczeń klasy  6a za pomocą drewnianych szczypiec szuka kasztanów wśród liści.
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej. Uczeń klasy 4 b zaczyna przechodzić tor od wejścia na kamienie.
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej
Gramy zmysłami III edycja- zajęcia z integracji sensorycznej. Uczeń klasy  2a przechodzi tor przeszkód, stoi na kasztanach.