Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Apel na pożegnanie klas ósmych.

W dniu 22 czerwca  odbył się w naszej szkole  uroczysty apel na  zakończenie  klas ósmych. Uczniowie prowadzący serdecznie powitali przybyłych gości. Po odśpiewaniu hymnu,  uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Uczniowie klas siódmych przyjmując sztandar złożyli uroczystą przysięgę. Po krótkim programie artystycznym  i przemówieniu starosty polkowickiego Kamila Ciupaka uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza, którego poprowadziła Pani Dyrektor.  W dalszej części uroczystości dyrekcja szkoły  wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła nagrody i stypendia. Pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało jednorazowe stypendium Banku Spółdzielczego w wysokości 500zł. Tymi uczniami byli: Aleksandra Cirka, Nadia Rafałowicz, Nadia Mietlińska, Dominika Sławicz i Alicja Rządzińska. Wójt Gminy Jacek Szwagrzyk wręczył specjalną nagrodę Wójta Gminy Adamowi Pastuszka za szczególne osiągnięcia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Troje uczniów: Hubert Mały, Andżelika Michniewicz i Anna Konon otrzymało nagrody książkowe za 100% frekwencję w roku szkolnym 2022/2023. Pani Bożena Wojtczak wręczyła również dyplomy i upominki uczniom, którzy angażują się w działania grupy harcerskiej.  Podziękowania trafiły również do rodziców, którzy bardzo aktywnie angażowali się w działania na rzecz szkoły.

Na koniec apelu uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów ciepłym słowem i upominkiem. 64 uczniów klas ósmych stało się absolwentami naszej szkoły. Życzymy naszym absolwentom owocnych sukcesów w dalszej edukacji, a wszystkim uczniom  udanych i bezpiecznych wakacji.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/9FRopkXStA5aVtYW7

Apel na pożegnanie klas ósmych. Na zdjęciu uczniowie klas ósmych siedzą na ławeczkach, w tle granatowa zasłona z napisem "Sięgaj gwiazd, są bliżej niż myślisz".

Apel na pożegnanie klas ósmych. Na zdjęciu uroczyste przekazanie sztandaru przez uczniów klas ósmych uczniom klas siódmych.
Apel za pożegnanie klas ósmych.
Apel na pożegnanie klas ósmych. Na zdjęciu uczniowie klas ósmych tańczą poloneza. W [pierwszej parze  uczeń klasy 8 c i Pani Dyrektor.
Apel na pożegnanie klas ósmych.
Apel na pożegnanie klas ósmych. Na zdjęciu Pani Dyrektor i pani przedstawicielka  Banku Spółdzielczego wręczają uczennicom  stypendium Baku Spółdzielczego.
Apel na pożegnanie klas ósmych.