Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”

Udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”. Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły 7 czerwca o godzinie 10.00 wzięli udział w biciu rekordu w czytaniu w jednym momencie. Głównym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku czytania i biblioteki. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młody ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/mmNHnKkeit7LcU3v6

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”. Zdjęcie przedstawia dyplom uczestnictwa w akcji Jak nie czytam, jak czytam. Dyplom na białym tle z czerwono-granatową ramką.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”. Uczniowie trzymają w rękach kolorowe kartki  z literami, które tworzą napis Jak nie czytam, jak czytam". Zdjęcie zrobione na tle budynku szkoły.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”. Uczniowie siedzą na kocach i czytają książki na świeżym powietrzu.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Starsi nie czytają? W młodych nadzieja”.