Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika

550 lat temu na świat przyszedł wielki Polak- astronom, medyk, prawnik, matematyk, ekonomista Mikołaj Kopernik, twórca teorii heliocentrycznej. Z tej okazji uczniowie klasy 6 b przygotowali Salę Mikołaja Kopernika, czyli mini planetarium  w naszej szkole, w której możemy podziwiać nasz układ słoneczny. Do tej pory wystawę odwiedzili uczniowie klas 1-3, 4 , przedszkolaki oraz panie z Klubu Seniora. Wystawa potrwa do połowy czerwca, więc zapraszamy wszystkich chętnych do jej odwiedzenia.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/DBUXmJE2CRgvmueS6

Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika. Na zdjęciu dwóch uczniów trzymających w rękach modele planet .
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika. Na zdjęciu uczennice w sali Mikołaja Kopernika dotykają kamieni księżycowych i oglądają modele planet.
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika. Nas zdjęciu uczennice klasy 6 b czytają opisy planet. Nad głowami wiszą modele planet.
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika
Szkolne obchody roku Mikołaja Kopernika. Na zdjęciu uczniowie klasy 2 b oglądają modele planet w sali Mikołaja Kopernika.