Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Laboratoria Przyszłości-Gramy w Bingo z Photonem.

Podczas zajęć informatycznych graliśmy w stworzone przez siebie Bingo, żeby było sprawiedliwie kolor losował nasz wielkanocny przyjaciel – Zajączek Robot.

Jednak nie było tak łatwo,  uczniowie uczyli się pisać algorytm zmieniający kolor świateł całego robota, różne kolory czułek i oczu. Podczas uruchomienia programu zauważyliśmy, że robot czasami zmieniał kolor na ten sam i nie widzieliśmy różnicy w zmianie koloru.

Uczniowie wpadli na świetny pomysł, zmodyfikowali program tak, że najpierw robot losował kolor, później wyłączał światła i losował ponownie itd.

Dodatkowo zapoznaliśmy się z pętlą powtórzeniową i wykorzystaliśmy ją w swoim algorytmie.

Laboratoria Przyszłości- roboty Photon w wielkanocnej odsłonie. Zdjęcie przedstawia cztery roboty Photon stojące na stoliku.
Laboratoria Przyszłości- roboty Photon w wielkanocnej odsłonie.
Laboratoria Przyszłości- roboty Photon w wielkanocnej odsłonie. Zdjęcie przedstawia cztery roboty Photon stojące na stoliku, jeden z nich ma na głowie maskę zajączka.
Laboratoria Przyszłości- roboty Photon w wielkanocnej odsłonie.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon. Zdęcie przedstawia dzieci z klasy pierwszej, które siedzą przy stoliku i grają w bingo z robotem Photon.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon. Zdęcie przedstawia dzieci z klasy trzeciej, które siedzą przy stoliku i grają w bingo z robotem Photon.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon. Zdęcie przedstawia dzieci z klasy trzeciej i cztery roboty Photon.
Laboratoria Przyszłości- Gra w Bingo z Robotem Photon.