Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- Niebieskie Igrzyska.

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu – National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła 4 kwietnia brała udział w „Niebieskich Igrzyskach”.

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny, a skierowane jest do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/b7pQ7SSxWgcXN8fV7

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- Niebieskie Igrzyska- na zdjęciu uczniowie  klasy 5a, 6a, 6b, uczniowie siedzą na  sali gimnastycznej, za nimi napis na niebieckim materiale "Niebieskie Igrzyska".
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu– Niebieskie Igrzyska.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- Niebieskie Igrzyska- uczniowie klasy 5a i 6a w trakcie wykonywania zadań sportowych.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu– Niebieskie Igrzyska.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- Niebieskie Igrzyska chłopcy z klasy 1a skaczą po cyfrach od 1 do 10.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu– Niebieskie Igrzyska.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- Niebieskie Igrzyska- dziewczynki z klasy 1b w oczekiwaniu na pierwsze ćwiczenia sportowe.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu– Niebieskie Igrzyska.