Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Pierwszy Dzień Wiosny- wiosna w Chile- słodkie Chile.

Dnia 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Wiosna w Chile- chili Wiosna słodkie Chile“. Hasło nie było przypadkowe, gdyż Gmina Gaworzyce w zeszłym roku  podpisała umowę współpracy z  Municipalidad de Sierra Gorda w Chile. Podczas obchodów dnia wiosny chcieliśmy nawiązać również do tradycji  i kultury chilijskiej.

Samorząd Uczniowski zorganizował tego dnia prelekcję filmu o pięknie krajobrazu Chile. Podczas krótkiego seansu każdy uczestnik otrzymał cieplutkiego gofra z masą kajmakową, która jest jednym z najważniejszych składników w chilijskiej kuchni.
Młodsi uczniowie na lekcjach poznawali ciekawostki o Chile, wykonali flagi chilijskie oraz  kolorowali ludowy strój chilijski.  Poznali również kilka słówek z języku hiszpańskim. Wśród starszych uczniów królowały małe flagi chilijskie oraz kolorowe elementy ubioru tego kraju. Dla uczniów to okazja na poznanie kultury zaprzyjaźnionej gminy, jej kuchni, wyjątkowych miejsc i ciekawostek. Dzień upłynął w radosnej i kolorowej atmosferze.

Zabawa była przednia. Radość pierwszego dnia wiosny  dopisywała wszystkim.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/bvqhLJoFr8z7Laah7

Na zdjęciu są dwie dziewczynki, trzymają na ręce gofra.
“Słodkie Chile”- wiosna z Chile-chili wiosna.
Na zdjęciu stoją dwie dziewczynki, na głowie  mają kapelusze z kwiatkami. Jedna z dziewczynek ma na ramionach chustę koloru grafitowego , druga w pasie ma związany kolorowy materiałowy pasek.
“Słodkie Chile”- wiosna z Chile-chili wiosna.
Na zdjęciu stoi pięć nauczycielek, każda   z nich ma na sobie element stroju/ubioru w chilijskich kolorach.
“Słodkie Chile”- wiosna z Chile-chili wiosna.
Na zdjęciu widać trzy dziewczynki, które oglądają film o pięknych krajobrazach Chile.
“Słodkie Chile”- wiosna z Chile-chili wiosna.